ДОМАШНІЙ САДОК: ОСНОВНІ МОМЕНТИ

Ми – “Совенята”, затишний україномовний садок у приватному будинку на Печерську. У 2009 році ми відкрились як місце для гри, створене батьками для  своїх дітей. Сьогодні ми стали більшими, але зберегли свою домашність.

Наша місія: ростити дітей у привітній та дружній атмосфері.

НАШ ПІДХІД ДО ВИХОВАННЯ.  У «Совенятах» ми стараємось створювати середовище, де кожна дитина почувається цінною. Наш підхід – це взаємодія, різноманітність та задоволення від процесу.

Наші принципи:

Принцип перший і найголовніший: ОСОБИСТІСТЬ дитини на першому місці.

Що це означає?

Ми поважаємо особистість дитини.

Всі діти – унікальні. Стараємось давати дитині по її потребам, приділяти кожній дитині стільки уваги, скільки вона потребує.

ТОЛЕРАНТНІСТЬ. Ми толерантні. В нашому клубі були і будуть діти різних національностей та віросповідань, з сімей різних моделей, світоглядів та традицій.

Ми вчимо дітей бачити спільне у тих, хто поруч, і поважати відмінності кожного. В атмосфері толерантності дітям легко бути собою і бути впевненими у собі. Ми прагнемо, що кожен відчував себе важливим.

Ми шануємо українські традиції, але не займаємось релігійним вихованням дітей.

МОВА СПІЛКУВАННЯ. Ми створили “Совенята” як україномовний садок і завжди будемо дотримуватись цього принципу.

Ми спілкуємося з дітьми виключно українською. За винятком уроків англійської, звичайно. Але розуміємо будь-яку мову, якою звертається до нас дитина. У нас є вихованці з різних країн – і ми раді навчати. Ми думаємо, що спілкування у привітній атмосфері садочка — найкращий спосіб оволодіння мовою.

ТВОРЧІСТЬ. Ми віримо в гру і творчість як в основу успіху. Приділяємо багато уваги творчості, вільним іграм та іграм на комунікацію.

ГЕНДЕРНО-НЕЙТРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ. Ми стараємось виховати дітей максимально вільними від гендерних стереотипів.

В нас немає і не буде “принцес”, які не зляться та “козаків”, які не плачуть. Всі діти можуть бути будь-ким, гратись в будь-які ігри, керувати та здаватись, пробувати будь-які моделі поведінки та соціальні ролі. Окремих ігор для дівчаток чи хлопчиків не існує.

ВЗАЄМОДІЯ. На противагу системі конкуренції та визначення, хто перший і найкращий, ми сповідуємо філософію кооперації та взаємодії. Це втілюється в атмосфері, підборі занять та системі заохочень. Ми багато часу приділяємо створенню неконкурентного середовища, де діти діють разом, граються, спілкуються. Наприклад, кожного дня у нас є час у колі, де ми розмовляємо з дітьми на певні теми. На заняттях ми даємо спільні завдання, які вихованці мають виконати разом з іншими. Це розвиває здатність висловлюватись і чути інших, співпрацювати заради загальної мети.

Ми підтримуємо у дітей ігри, які розвивають навички співпраці, координації дій та взаємопідтримки і не вносимо в наше поле ігри з конкуренцією; ніколи не розподіляємо місця, не оцінюємо і не складаємо рейтинги.

ПРОЦЕС, А НЕ РЕЗУЛЬТАТ. Ми цінуємо не тільки результати, але і прагнемо отримувати задоволення від самого процесу – гри, творчості, навчання. Без гонитви за результатом діти розвиваються у комфортному для себе темпі  – і  врешті здобувають нові навички без зайвого напруження.

Наш підхід відповідає потребам дошкільнят і  дозволяє їм почуватися впевнено, розкривати себе, бути спокійними і  щасливими. Таким чином формуються soft skills («м’які навички») – комунікабельність, позитивне ставлення до життя, гнучкість мислення. Ці навички важливі, адже допомагають бути успішними у будь-якій сфері.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ТА ЗАНЯТТЯ. У своєму підході ми багато уваги приділяємо творчості. У дітей щоденно є щонайменше  два творчі заняття – малювання, ліплення, різноманітні тематичні поробки, а також година вільної творчості, де дитина сама обирає, що і як їй робити.

Зі старшими дітками вихователі займаються також підготовкою до школи  – читанням, письмом, математикою. Декілька разів на тиждень садок відвідують викладачі англійської мови, музики та хореографії.

У садочку працює методист, який допомагає педагогам у формуванні планів занять.

ХАРЧУВАННЯ. Ми дотримуємося правил здорового харчування.  Пропонуємо діткам 3 прийоми їжі (8.30 – 10.00 – сніданок, 13.00 – обід, 18.00 – вечеря) та 2 перекуси. Уважно ставимося до смаків дітей, харчових алергій та обмежень. Маємо досвід організації індивідуального харчування за медичними показаннями.

СОН. Після обіду ми пропонуємо дітям відпочити. У нас є окрема кімната для сну. Діти сплять на матрасиках, у кожного індивідуальна постіль.  За згодою батьків ми можемо не вкладати дитину на сон. Дітки, що не сплять, під час тихої години бавляться у спокійні ігри в іншій кімнаті.

ХВОРОБИ ТА СИМПТОМИ. Ми переконливо просимо не приводити дітей з ознаками хвороби до садочку.

АДАПТАЦІЯ ДО САДОЧКУ. Коли ви віддаєте дитину до нас у садок, ми рекомендуємо поступову та лагідну адаптацію, почати з неповного дня. Ми вітаємо присутність батьків у садочку, тож ви можете знаходитись поруч  із дитиною стільки, скільки їй це буде необхідно.

Наші традиції:

  • Обід – це не тільки прийом їжі, а і спілкування. Всі  діти сидять разом за столом. Вихователі їдять разом з дітьми, спілкуються, заохочують дітей посидіти  за компанію з тими, хто доїдає.
  • Свята в “Совенятах” — це не показовий виступ дітей, а відпочинок і хороші емоції для всіх. Ми прагнемо створювати душевні і затишні події.
  • Ми раді пропозиціям батьків і завжди готові вислухати їх. Вітаємо участь батьків у житті клубу. Але при цьому ми бережемо їх від додаткових задач та відповідальності — ми не даємо завдань додому, не просимо зробити шпаківню, пошити костюм новорічного омара чи принести на 7 ранку листя для поробки на тему осені. Садок не має створювати додаткових проблем, лише вирішувати їх.
  • Ми притримуємось концепції м’якої адаптації. Близькі люди нової дитини в садочку можуть бути присутні стільки, скільки це буде потрібно для того, щоб всі учасники процесу почувались  комфортно.